Dėl suvaržymų sulėtėjus gyvenimo tempui ir žmonėms mažiau važinėjant autobusais, jų srautas kai kur krito iki 80 proc., todėl bendrovės atsisakė daugiau nei trečdalio reisų visoje Lietuvoje. Vis dėlto jos tikina, jog susisiekimas tarp miestų nenutrūks.
Lietuvos transporto saugos administracijos teigimu, šiuo metu yra sustabdyti 369 reisai iš 1054-ių.
„Pagrindinė ir realiai vienintelė priežastis – dėl pandemijos labai sumažėjo keleivių srautas. Akivaizdu, kad žmonių įpročiai pandemijos metu keičiasi: labiau saugosi ir keliauja tik esant būtinybei“, – BNS sakė įstaigos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Eglė Kučinskaitė.
Karantino metu leidžiama stabdyti tarpmiestinių autobusų reisus, jei keleivių sumažėjo bent 50 proc., ir šia galimybe, pasak E. Kučinskaitės, vežėjai pradėjo naudotis iš karto, patvirtinus ministro įsakymą.
Bendrovės „Kautra“ vadovas Linas Skardžiukas sako, kad darbo neturi maždaug 100 autobusų, tačiau maršrutų nesumažėjo, jie tik važiuoja rečiau. Jis taip pat pabrėžė, jog tai neturi įtakos siuntų pristatymui.
„Šiek tiek nukentės dažnis, bet to dažnio ir poreikis šiandien natūraliai yra mažesnis. Yra ir kitų verslų, kurie susiję su autobusų važiavimu – siuntos autobusais, tai žiūrime, kad tai nenukentėtų“, – BNS sakė L. Skardžiukas.
„Stengiamės išlaikyti ir susisiekimą, kuris gyventojams reikalingas, nors absoliučiai visi maršrutai yra nuostolingi“, – pridūrė jis.
L. Skardžiukas teigė, jog dėl sumažėjusių darbo apimčių nuo vasaros vidurio įmonėje neliko daugiau nei 100 darbuotojų.
„Teko atleisti ir patys išėjo, bet didžiąja dalimi susitarėme su darbuotojais, nes ir jie supranta, ir mes suprantame, išėjo ieškoti kitokių darbų, o kai pamatysime kažkokias prošvaistes, tai kviesimės juos atgal“, – teigė „Kautros“ vadovas.
Bedrovės „Toks“ vadovas Arūnas Indrašius sako, kad įmonė Lietuvoje taip pat sumažino apie 40 proc. reisų. Anot jo, iš maždaug 300 darbuotojų apie 50 yra prastovose.
„Vairuotojai išeina į pilną prastovą, kiti darbuotojai, kurie aptarnauja, yra dalinėje prastovoje. Turėjome užsakomųjų maršrutų, kurie dabar yra sustoję, kaip ir tarptautiniai maršrutai, todėl darbuotojai yra dalinėse prastovose“, – BNS sakė A. Indrašius.
Pasak „Toks“ vadovo, situacija stebima, tačiau neatmetama galimybė, kad gali būti mažinama ir daugiau reisų.
„Sodros“ duomenimis, „Kautroje“ šiuo metu dirba 650, o „Toks“ – 254 darbuotojai. Šių metų sausį įmonėse dirbo atitinkamai 719 ir 310 žmonių.
Budas.lt archyvo nuotrauka
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.